W jakich warunkach przechowywać filtr podczas przerwy w jego użytkowaniu
W jakich warunkach przechowywać filtr podczas przerwy w jego użytkowaniu?
16 grudnia, 2019
Czy można filtrować ciepłą wodę wodociągową
Czy można filtrować ciepłą wodę wodociągową?
25 grudnia, 2019
Pokaż wszystkie

W jaki sposób dbać o czystość butelki filtrującej?

W jaki sposób dbać o czystość butelki filtrującej

Wiele osób korzysta obecnie z dzbanków bądź też butelek filtrujących. Zauważmy, że butelka filtrująca, polskiego producenta – firmy Dafi, to niezwykle poręczna butelką. Oprócz tego, co ważne, wcale nie jest to butelka przeznaczona do jednorazowego użycia. Bardzo ważny jest również fakt, że posiadamy możliwość dopasowania takiej butelki, a dokładniej mówiąc jej pojemność, do naszych indywidualnych potrzeb, dzięki temu, że butelka jest dostępna w 3 pojemnościach. Najmniejsza z nich to butelka, która ma pojemność 0,3 litra. Butelka ta jest dedykowana dla najmłodszych użytkowników.

Następna butelka ma pojemność 0,5 litra, jest to chyba najbardziej popularna z dostępnych butelek, którą możemy z uwagi na jej dość niewielki rozmiar zabrać ze sobą prawie wszędzie. Z kolei największa z dostępnych butelek, to butelka o pojemności 0,7 litra, która sprawdzi się w czasie wyjścia do siłowni bądź w czasie podróży. Z całą pewnością każdy tutaj może tutaj znaleźć idealną butelkę dla siebie, która będzie stosownie dopasowana do swoich własnych potrzeb. Oprócz tego, producent butelek, dał nam także możliwość wyboru koloru butelki, więc nawet jeśli posiadamy w domu kilka butelek w tym samym rozmiarze, dzięki różnym kolorom z pewnością nie pomylimy się i nie weźmiemy czyjejś butelki. Należy podkreślić, że wiele osób zastanawia się w jaki sposób należy dbać o czystość takiej butelki filtrującej.

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – opisywaną butelkę filtrującą należy regularnie myć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu. Trzeba zaakcentować, że tej butelki nie możemy myć w zmywarce, jak również wyparzać wodą, która ma temperaturę powyżej 50°C, z racji tęgo, że zbyt wysoka temperatura może spowodować odkształcenia lub nawet całkowite zniszczenie butelki. Oprócz tego, pamiętajmy również, że butelkowy filtr węglowy należy wyparzać w osobnym naczyniu – w tym przypadku wyparzamy do wrzątkiem przez około 60 sekund.

Świeża woda

Woda, znajdująca się w opisywanej butelce filtrującej zawsze będzie świeża z racji tego, że to właśnie my posiadamy kontrolę związaną z tym, jak długo woda będzie znajdowała się w takiej butelce. Oprócz tego, posiadamy również kontrolę nad tym, w jakich dokładnie warunkach nasza woda będzie przechowywana. Jednakże musimy zapamiętać, że najlepiej zrobimy, jeżeli wypijemy naszą wodę w ciągu najbliższych 12 godzin, licząc oczywiście od momentu napełnienia naszej butelki – mamy możemy z pewnością stwierdzić, że nasza woda będzie zdrowa oraz smaczna.