W jaki sposób dbać o czystość butelki filtrującej
W jaki sposób dbać o czystość butelki filtrującej?
22 grudnia, 2019
Czy wodę przefiltrowaną przez MG+ można gotować?
27 grudnia, 2019
Pokaż wszystkie

Czy można filtrować ciepłą wodę wodociągową?

Czy można filtrować ciepłą wodę wodociągową

Należy zauważyć, że korzystanie z filtrów do wody z całą pewnością przyczyni się do poprawy komfortu naszego zarówno życia, jak i zdrowia. Zwróćmy uwagę, że między innymi herbata czy też kawa, która została zaparzona na takiej przefiltrowanej wodzie ma o wiele lepszy smak, z kolei na naszym czajniku nie będzie się osadzał kamień. Trzeba podkreślić, że woda, którą pozbawiono niepotrzebnych człowiekowi związków, a także kamienia, piasku oraz ołowiu to połowa sukcesu związana z przygotowaniem pysznego obiadu.

Dodajmy, że nowoczesne, a także aktywne filtry, które zostały użyte w popularnych dzbankach, które zawierają w sobie węgiel, mogą nawet do 99% usunąć niepotrzebne człowiekowi elementy wody kranowej. Ważne jest także fakt, iż oczyszczona tym sposobem woda jest o wiele zdrowsza, a także smaczniejsza od wody zanieczyszczonej. Nadmieńmy, że używając dzbanków filtrującym posiadamy możliwość związaną z ograniczeniem znajdujących się w naszej wodzie związków organicznych. Poza tym, należy dopowiedzieć, że przefiltrowana tym sposobem woda nie posiada w sobie ołowiu, który jest bardzo niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Co więcej, może on także przyczyniać się do ciężkich chorób.

Można śmiało stwierdzić, że filtrowana woda jest o wiele smaczniejsza oraz zdrowsza. Oprócz tego, jest ona także lepsza dla naszego czajnika. Dzięki zastosowaniu aktywnego węgla, możemy pozbyć się zarówno smaku, a także zapachu chloru. To poprzez użycie w filtrach żywicy jonowymiennej woda kranowa zostaje zmiękczona, a jak powszechnie wiadomo, miękka woda będzie pozbawiona gorzkiego posmaku. Wiele osób zastanawia się, czy można filtrować ciepłą wodę wodociągową. Tutaj musimy bardzo uważać, gdyż producent, czyli polska firma Dafi, informuje, że należy filtrować jedynie zimną wodę wodociągową. Kiedy więc będziemy nalewać wodę do naszego dzbanka filtrującego, koniecznie sprawdźmy, czy nie jest ona ciepła

Ekologia a filtrowanie wody

Jak wiadomo, filtrowanie wody jest bardzo ekonomiczne, z racji tego, że woda, która jest dostarczana przez rurociągi do naszego mieszkania jest sporo tańsza od wody butelkowanej. Nie bez znaczenia jest także ekologia. Trzeba pamiętać, że pijąc lub gotując na wcześniej przefiltrowanej wodzie nie będziemy już musieli kupować wody butelkowej, a jak wiadomo, butelki są wyprodukowane z tworzyw sztucznych – co jak wiadomo, jest bardzo niekorzystne dla naszego środowiska. O wiele bardziej ekologiczne będzie więc skorzystanie z dzbanka filtrującego.